דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

Private Vahav Eliash

Son of Miriam and Haim
Born in Tel aviv, Israel
On 1928
Drafted on 1/1946
Served in Palmach
In The Fourth Battalion, Zain Company, Harel Brigade, The Negev Brigade
In Hachsharat Ein-Shemer, Hashomer Hatzir
Role: Fighter
Killed In Battle
In The War Of Independence
On 15/5/1948
In: Kefar Darom
Buried in Giv'atayyim – Nahlat Yitzhak
Was 20 years old

Photo Album

רשימות לזכרו

רשימות לזכרו

לאליאש - רות

חמש שנים צעדנו יחד. גורל אחד איחד אותנו, ומאותו מעין חיים שאבנו, ופתאום נפלת תחת חרמשו האכזרי של המות. איכה נפלת אתה? זקוף הקומה, איכה נסגרו עיניך התמימות לנצח ואיכה נעלם לעד החיוך מעל פניך השחומות?
זכורני כשבאת אלינו, הבטנו עליך כעל ילד קטן ושונה מאתנו, אולם במשך הזמן למדנו להכירך ואהבנוך. וכשבאת אלינו, לא ידעת מאומה על קיבוץ ולא ידעת מה תפקידו וצורת החיים בו, אך במהרה נכנסת לתוך החיים הקיבוציים והרגשת שהם חייך. לא היית עשיר בדיבור ולא יכולת לבטא את הרגשותיך במלים גבוהות, אולם במכתבך האחרון לאחותך כתבת: "אני ממשיך לחיות בקיבוץ תוך מחשבה להמשיך ולהבא, כי זו הדרך היחידה אשר מצאתי לנכון לחיות בה." ואלה היו גם דבריך מהנגב, ואלה הם גם דבריך האחרונים והמחייבים.
וכשאני נזכרת בך, מהדהדים בי קטעי השיר: "...בערבות הנגב איש מגן נפל..." נגד עיני כאילו משתרעות ערבות הנגב הרחבות, מקום משכנך האחרון, לא קבר לך ולא ציון, אולם כל הערבה הזו היא ציון לך.
חיוכך התמים משולב בטבע הנגב, ופניך מתמזגות בנוף הנגב הרחב. קולך העליז מהדהד בסופות הנגב. אתה מהלך שם, אתה מדובב, אתה מעודד ועוזר, סעד לפצועים. אתה הוא רוח הנגב ויום יבוא שנוכל להגיד בפה מלא: "לא לשוא נפלת רע, יש תגמול לדמך הנשפך, כי זו הדרך היחידה בה גמרנו ללכת ובה נלך.

רות