דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי קלצ'קו חנוך ז"ל

בן חנה ומרדכי
נולד בתל אביב
ב-ד' אדר ב תרפ"ט, 15/3/1929
יחידות: הגדוד הראשון
בהכשרת יגור - "הגוברים"
נפל בעת מילוי תפקידו בהפצצה אוירית
ב-כ"ה אייר תש"ח, 3/6/1948
מקום נפילה: ראשון לציון
נקבר בגבעתיים - נחלת יצחק
בן 19 בנפלו

קורות חיים

בן מרדכי וחנה. נולד ב-ד' באדר ב' תרפ"ט 15.3.1929 בתל-אביב. גמר את בית-הספר העממי "אליאנס" ולמד בבית-ספר טכני ב"הנוער העובד". מגיל צעיר שירת ב"הגנה" והיה פעיל בפעולות המאבק. היה בין מייסדי גרעין "המגשימים פלמ"ח", הכשרת "הגוברים" (יגור) ובגדוד הראשון בחטיבת "יפתח", פלמ"ח.
במלחמת השחרור השתתף במספר גדול של פעולות, פשיטות וקרבות. תמיד היה בין הראשונים שיצאו לקרב ואף היה גאה בכך. הוא הכיר בצורך השעה ויצא ללחום ככל האחרים. הוא היה לוחם אמיץ, איש אשר לא נפל ברוחו, מלא מרץ ויוזמה. נלחם בקרבות בלד א-שייך שליד חיפה, טירת-צבי, בית-שאן. השתתף בכיבוש כפר קעון, צנדלה, כפר-קנה שליד נצרת, כפר זרעין, הכפר לג'ון, משלט הר-געש, שממנו הפגיזו את משמר-העמק מתותחיו של קאוקג'י, בפעולת ה"מטאטא" בגליל, תפיסת מחנה הצבא דרומית מזרחית לראש-פינה, כיבוש משטרת כנען צפת וכיבוש מלכיה. בגלל אומץ לבו קראו לו חבריו לנשק "ילד הקרבות".
חנוך נפל בהיפגע הג'יפ, בו נסע ביחד עם חבריו מחטיבת יפתח, בהפצצת ראשון לציון ביום כ"ה באייר תש"ח 3.6.1948, בשעה שעמדו בהגנה עם ה"לואיס-גאן" שלהם נגד ההתקפה האוירית. נקבר בראשון לציון. ב-22.6.1950 הועבר למנוחת עולמים בבית-הקברות בנחלת-יצחק.

אלבום תמונות