ספקטור אהרן

בן רבקה ודוד
נולד ביפו, ישראל
ב תרפ"ג, 1923
גוייס ב-1941
יחידות: פל' א', הגדוד השלישי, חטיבת הנגב, מחלקה הערבית
תפקיד אחרון: סמג"ד
שוחרר ב-1949

קורות חיים

אהרן נולד בשנת תרפ"ג (1923) בתל אביב. עבר בילדותו להרצליה. למד בבית ספר יסודי לבנים ברחוב אחד העם ואחר כך עבר לבית הספר החקלאי בבן שמן, בו למד במשך שלוש שנים. בשנת 1934 הפסיק את לימודיו ועבר להתגורר עם דודו באביחיל שבעמק חפר. בהמשך עבר לכפר ויתקין, וחזר להשלים את לימודיו בגימנסיה נורדיה שבתל אביב.
בשנת 1936 יצא למחנה עבודה בנען, שם הצטרף לגרעין של תנועת "הנוער העובד". נשאר בנען במשך שלוש שנים ולאחר מכן יצא לקורס מדריכים של תנועת "הנוער העובד". בתום הקורס החליט להצטרף לחיל השדה (חי"ש) והחל לעסוק בביצוע סיורים באזור נען. בשנת 1939 עזב את נען ועבר לחולתה.
אהרון היה מראשוני המתגייסים לפלמ"ח בשנת 1941. שובץ לפלוגה א' והשתתף בהובלת יחידות הצבא הבריטי בפעולת ניתוק קווי הטלפון מעבר לגבול. כמו כן, השתתף בהגנת מטולה, בפעולות סיור שונות בלבנון ובהברחת עולים יהודיים מסוריה.
בהמשך יצא לקורס מפקדי כיתה באלונים, ולאחר מכן לקורס מפקדי מחלקה בכפר גלעדי. לאחר שסיים את הקורס מונה למפקד מחלקה ביגור. לאחר מכן מונה לפקד על קורס מפקדי כיתה בתל אביב, ולאחריו מונה לפקד על המחלקה הערבית.
אחרי זמן מה מונה למדריך בקורס מפקדי כיתה ארצי של ארגון ה"הגנה", ולאחר מכן מונה לסגן מפקד הגדוד השלישי בחטיבת יפתח. במסגרת המאבק בבריטים השתתף בפעולות ובמבצעים רבים: בליל הרכבות, בליל הגשרים, בשבת השחורה, בניסיון לשחרור אסירי משטרת צפת ועוד.
אהרון השתחרר מהפלמ"ח, חזר לחולתה ושובץ ברזרבה. עם פרוץ מלחמת העצמאות גוייס מחדש ויצא לקורס מפקדי גדודים בשריון. השתתף בהקמת שתי יחידות פשיטה של "שועלי שמשון", ופיקד על אחת היחידות.
עם רדתו לדורות שבנגב, כמפקד שועלי שמשון, נפצע אהרון בהפגזה ארטילרית, פונה לבית חולים ושם שכב פצוע במשך שנה שלמה. לאחר כשלוש שנים חזר לשירות בקבע ביחידת ההגנה המרחבית (הגמ"ר).
לאחר שהשתחרר יצא לשליחות בארצות הברית מטעם הסוכנות היהודית. לאחר שחזר שימש כגזבר הקיבוץ. עבר קורס בן שלוש שנים באפעל. יצא לשליחות, לארגנטינה ולדרום אמריקה כשליח של מחלקת הנוער והחלוץ. לאחר שובו לקיבוץ, עזב אהרון בשנת 1977 ועבר להתגורר בגבעת שמואל. אהרון נשוי לדבורה, חברת פלמ"ח אף היא. כמו-כן הוא אחיהם של צבי ספקטור ושל שייקה ספקטור אשר נפלו בשרות הפלמ"ח ושל ישראל ספקטור שהיה מבכירי הסיירים והצלמים של הפלמ"ח.

אלבום תמונות