דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

דור ההמשך של הפלמ"ח

הקמת דור ההמשך

לייסוד "דור ההמשך" של עמותת "דור הפלמ"ח" קדמה הצטרפות ספונטאנית של כמה מבני הדור השני והדור השלישי של חברות וחברי הפלמ"ח.

הצטרפות זו נבעה מתוך תחושת גאווה, הזדהות עם "דרך האבות" וחשיבותה ההיסטורית של דרך זו ואף מהבנת הצורך ביצירת המשכיות עתידית לדור הפלמ"ח.

בשנת 2007 יזם האלוף במיל' שייקה (ישעיהו) גביש את הקמת "דור ההמשך" כחלק מעמותת "דור הפלמ"ח" שהוא עומד בראשה.
הנהלת העמותה אישרה את הקמתו הרשמית של "דור ההמשך" וצירפה להנהלה נציגים מטעמו: צחקי שריג, יפתח יעקב ואבי עופר. אבי עופר לקח על עצמו לרכז את דור ההמשך, לבנות תשתית לפעילות ולפנות אישית לבני הדור השני והשלישי לשם הצטרפות לדור ההמשך.

מטרות דור ההמשך

מטרות דור ההמשך מגוונות ובבסיסן ההבנה הפשוטה שבאה עת להתייצב לצד הורינו הפלמחניקים, לחלוק עמם את המשא ואף להובילו הלאה בבוא היום.

המטרות כוללות:

  • שמירה על הבית - בית הפלמ"ח - שימשיך לשמש מרכז ידע למורשת הפלמ"ח, לזיכרון חלליו ולהתכנסות חבריו וחברותיו וכל פעילות אחרת המתבצעת ושתתבצע בין כתליו ברוח זו.
  • תפעול שוטף של העמותה - עמותת דור הפלמ"ח - על מוסדותיה השונים, שתוסיף להתקיים ולפעול ברוח הפלמ"ח, על פי תקנון העמותה והמטרות הרשומות בו.
  • ארגון אירועים לשימור ההווי הפלמחאי, דוגמת ערבי השירה הנערכים בבית הפלמ"ח.
  • ארגון פעילויות להכרת תולדות הלחימה בגזרות השונות, דוגמת סיורי המורשת הנערכים ברחבי הארץ.
  • ארגון פעילויות אזוריות מחוץ לבית הפלמ"ח, דוגמת הפעילות בעיר מודיעין-מכבים-רעות, להנחלת מורשת הפלמ"ח וערכיו, במיוחד בקרב בני הנוער.

 

פעילות דור ההמשך

פעילות חברי/ות דור ההמשך, כמו גם פעילות הפלמחניקים/יות, נעשית כולה בהתנדבות.
כנס היסוד הרשמי של דור ההמשך נערך ב-15 במאי 2008, בחורשת בית הפלמ"ח, בהשתתפות כ-200 חברי דור המשך. מאז הרחיב דור ההמשך את מספר חבריו והוא מונה מאות חברים - בנים ובנות של פלמ"חניקים, נכדים ואפילו נינים.

חברי דור ההמשך החברים בעמותת דור הפלמ"ח - הרחבת השורות

על פי תקנון העמותה, רשאים בני משפחה של חברי הפלמ"ח ומשפחות חלליו להצטרף לעמותת דור הפלמ"ח. מאות חברי דור המשך כבר רשומים כחברים בעמותת דור הפלמ"ח, אך אין די בכך. המשך קיומה של עמותת דור הפלמ"ח בעתיד תלוי בבסיס איתן של בני דור ההמשך ובהצטרפות נרחבת של חבריו לחברות בעמותה.

הרחבת השורות חיונית הן בשותפות פעילה בוועדות, במועצה, בהנהלה, ב'אוצר התמונות', באירועים, ובפרויקטים שונים והן בהיבט התשלום השנתי של דמי החבר, המאפשרים את הפעילות השוטפת של העמותה.

לרישום לדור ההמשך ולחברות בעמותת דור הפלמ"ח, להצטרפות לרשימת הקשר, להצטרפות למערך המתנדבים, תשלומים, טפסים ושאר השאלות – ניתן לפנות למרכז דור ההמשך, יחיעם חורב, בדוא"ל:
palmach.org@gmail.com.

מטרות דור ההמשך מגוונות ובבסיסן ההבנה הפשוטה שבאה עת להתייצב לצד הורינו הפלמחניקים, לחלוק עמם את המשא ואף להובילו הלאה בבוא היום.