דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

Corporal Badani Emanuel Emanu

Son of Esther and Isaac
Born in Tel aviv, Israel
On 30/10/1929
Drafted on 9/1947
Served in Palmach – Yiftach Brigade
In The First Battalion, Yiftach Brigade, Tet Company
In Hachsharat Yagur "Hagovrim"
Role: Squad commander
Killed In Battle
In The War Of Independence
On 21/4/1948
In: Zar'in
Buried in Kefar Yehezke'el Village
Was 18 years old

Photo Album

רשימות לזכרו

רשימות לזכרו

על חבר שנפל

היה חבר אך לא נראנו עוד, בארשת פניו הובעה תמיד רצינות ואף רחוף צחוק בשפתיו. עמנואל ידע והכיר תמיד את מקומו הן בחברה והן במסגרת של פעולה, וכן ידע לכוון את התנהגותו בכל שעל וצעד.
עמנואל היווה את אחד העורקים הראשיים בחברתנו, ובו יכולנו לתלות תקוות רבות, היה אהוב עלינו ורע לכל אחד מאתנו בחברה ומחוצה לה.
ראיתיו באותו לילה אחרון על גג בית הספר אשר בכפר "זרעין", כפר זה אשר הטיל את אימתו על הכביש הראשי של עמק יזרעאל. בפעולה זו אפשר היה להיווכח בכשרונו הרב וברצונו העז. הוא נתן את כל כוחו ומרצו, וידע לכוון את אש כתתו בלי כל מורא ופחד גם בשעת הסכנה הגדולה שהיתה צפויה לנו לא פעם בפעולה זו. פעולת ערב זו הרת האסונות תשאר חקוקה לעד בלב כל חבריו שהכירוהו.
עמנו, אתה פלסת לנו את הדרך שבה נדע ללכת את דרך ההגשמה ואת דרך החיים. נשבעים אנו על קברך הרענן כי את דמך נקום, נקום!!!
אין החיים בלבד יקרים אלא המעשה.
דוד ק.

מתוך ספר "לזכר החברים שנפלו", הכשרת הגוברים יגור

מידע נוסף נמצא בתא הנופל בחדר ההנצחה שבבית הפלמ"ח

רשימות לזכרו

היה ואיננו

היה ואיננו, כה פשוט ומובן כה אכזר וקורע, אולם אם תעמיק חקור ותראה מה נושאות בחובן מילים אלו. כי יש ומלים מספר חודרות להויתך והורסות את ישותך. מה תבאנה, מה תשאנה מלים אלו בהווה ובעתיד. היה, האם לא יהיה יותר? איננו לא ישוב.
עמנואל! איכה! היכן אראה את בת צחוקך המרחפת תדיר על שפתיך. את בת הצחוק שקנתה מקום שבת על שפתיך, זו בת הצחוק שנעלמה מדי פעם תחת שפמך הדק, זו בת הצחוק שבה הבעת ונתת את כל אשר לך.
עמנואל! לא אראה זאת יותר? מתי תשמענה אזני את פעמי צעדיך, אלה הצעדים החזקים והבוטחים, האינם נרתעים בפני כל, הצעדים העשויים לבלי חת. האם לא נוסיף יחד רקוד רקודך אשר אהבת, אשר בהם לעולם לא ידעת מנוח? הן תמיד אהבת רקוד סחור סחור להלהיב ולשיר עד כלות הנפש. והיכן אמצא אותן עינים, עינים טובות ומבטיחות, וזה התלתל השחור, האם לא תנשב בו יותר הרוח, האם לא תתנופף ותפרע שערותיך? האם כל זה היה, היה ולא ישוב, נפלת חבר לבלי קום, הלכת יקר לבלי שוב.
היה ואיננו...
מלכה ו.

מתוך ספר "לזכר החברים שנפלו", הכשרת הגוברים יגור

מידע נוסף נמצא בתא הנופל בחדר ההנצחה שבבית הפלמ"ח