דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

לוחם גולדמן חיים קארול ז"ל

בן שושנה ומשה
נולד בפולין
בכ"ח ניסן תרפ"ח, 19/4/1928
נפל בעת מילוי תפקידו בהתקפה על אוטובוס
בתקופת המאבק בשלטון הבריטי
בב' כסלו תש"ח, 14/11/1947
מקום נפילה: חיפה
נקבר בחיפה
בן 19 בנפלו

קורות חיים

בן שושנה ומשה. נולד ביום כ"ח בניסן תרפ"ח (19.4.1928) בפולין ועלה עם משפחתו לארץ ישראל כשהיה בן שבע. המשפחה השתקעה בחיפה וחיים סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "נצח-ישראל".
חיימ'קה, כפי שנקרא בפי כל, היה נער מחונן ותלמיד מצטיין, שהגיע להישגים יפים בלימודים ואף הועלה לכיתה גבוהה בטרם זמן.
בשעות הפנאי הרבה לקרוא ולהרחיב את השכלתו ואף רכש לעצמו מנוי לקונצרטים של התזמורת הפילהרמונית, דבר שהיה אז נדיר מאוד לנער בן גילו. הוא הרבה לשחק עם חבריו בכדורגל והתאמן שעות ארוכות בקבוצת "מכבי" חיפה. תמיד היה מוקף חברים שאהבו אותו מאוד ובקשו את קרבתו ואת עצותיו הטובות. הוא היה נער חברותי ועליז. ששפע חום ואהבה כלפי מכריו.
לאחר שסיים את לימודיו הצטרף לפלמ"ח. חיים שרת בפלמ"ח 4 שנים, ואחרי-כן כל המחלקה שלו שרתה בחיפה כ"מחלקה מיוחדת". במשך היום עבד, ובשעות הערב למד לבחינות בגרות בבית-הספר התיכון "אבן-פינה". הוא סיים את לימודיו בהצטיינות במשך שנה אחת בלבד. בלילות השתתף בפעולות שונות, שביצעה פלוגתו, הן בהורדת מעפילים אל החוף ואבטחתם והן בפעולות נגד הבריטים. לילה לפני הרצחו השתתף בפעולה נגד הבריטים, שיצאו מבית קפה ברח' ברוולד בחיפה.
בליל שבת ב' בכסלו תש"ח (14.11.1947) בשעה 9:00 נסע מהדר הכרמל לכרמל באוטובוס, ערבים ירו לתוך האוטובוס מטח יריות ממכונית שעמדה בצד באורות כבויים. וחיים נפגע ונהרג במקום.
הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בחיפה בחלקה שנקראה אז חלקת הקדושים ומפקדיו מהפלמ"ח הספידוהו.
ביום ראשון בזמן ההלוויה נסגרו כל החנויות בהדר הכרמל. ידיעות על נפילתו פורסמו בעתונים "הארץ" "מעריב" ו"ידיעות אחרונות".

אלבום תמונות