דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

סרן מאיר (זוהר) מאיר ז"ל

בן דבורה ומנחם
נולד בגרמניה - פרנקפורט
ב-י"ד ניסן תרפ"ט, 24/4/1929
יחידות: הגדוד החמישי - "שער הגיא"
תפקיד: קצין חבלה
נפל בקרב בלווי שיירה לירושלים
ב-י"א ניסן תש"ח, 20/4/1948
מקום נפילה: שער הגיא
נקבר בירושלים - סנהדריה
בן 19 בנפלו

קורות חיים

בן מנחם ודבורה. נולד ב-24 באפריל 1929 בפרנקפורט ע"נ מיין, גרמניה. בפברואר 1936 עלה ארצה עם הוריו, שהתישבו בהרצליה. תחילה למד בבית-ספר חרדי, ואחר-כך עבר לבית-הספר העממי בהרצליה. משסיים את בית-הספר העממי עבר ללמוד בבית-הספר "תיכון חדש" בתל-אביב.
התעתד להיות מורה. עזר להוריו, הטרודים בעסקי פרנסה, בעשותו את כל המלאכות בבית, ועם זה רציני בשעת לימודיו ועליז במשחקו. לאחר שנתיים בבית-הספר "תיכון חדש" בתל-אביב יצא להכשרה של "הנוער העובד" בנען ובתל-יוסף. בתנועת "הנוער העובד" היתה השפעתו מרובה בתיקונים שהכניס - תיקונים שנתקיימו עד היום. צנום ועיניו כחולות - דיוקן הנחרת בזכרון.
היה בעל נשמה ומסור להוריו. אהב את לימודיו, אך אהבת המולדת והשירות לעם היו אצלו קודמים לתלמודו. ישר-דרך ויודע את אשר לפניו.
בהיותו בתל-יוסף התגייס לפלמ"ח ושירת בגדוד החמישי. עם פרוץ מהומות תש"ח נקרא לנגב ושירת כקצין-חבלנים (היה בדרגת סרן בגדוד הראשון, פלמ"ח). היה הקצין הצעיר ביותר הפלמ"ח. לבו נקפו על שלא סיים את לימודיו, אך ידע את החובה לקיים את צו השעה, וכה אמר לחברתו: "...את יכולה ללמוד ולחשב את יומך כטוב בעינייך, ובינתיים יכולים אנו לאבד אי-שם את הנכס היקר שלנו - המולדת --".
נפל ליד שער-הגיא בלוותו שיירה לירושלים, ביום י"א בניסן תש"ח 20.4.1948. נקבר בסנהדריה בירושלים ב-22.4.1948.

אלבום תמונות

מפרי עטו