דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי פאוקר אריה ז"ל

בן רבקה וזאב
נולד באוסטריה
ב-כ"א כסלו תרפ"ג, 11/12/1922
יחידות: הגדוד הראשון
בהכשרת מעוז א', 1945-1947
תפקיד: מקלען
נפל בקרב במיבצע יפתח
ב-ו' אייר תש"ח, 5/5/1948
מקום נפילה: מלכיה
נקבר בקיבוץ מעוז חיים
בן 25 בנפלו

קורות חיים

בן זאב ורבקה. נולד ב-11.12.1922 בוינה, בירת אוסטריה. בילדותו מתו עליו אביו ואמו. גדל בבית-יתומים. עם השואה שירדה על יהדות וינה הצטרף לתנועת "השומר הצעיר" והיה נאמן לה עד סוף ימיו.
עלה ארצה ביולי 1939 ואז פתח בפרשת-חיים חדשה ותוססת ב"חברת-הנוער" אשר קיבלה את הכשרתה בקיבוץ בית-זרע. הוא התקשר למקום ולאנשיו ושקד על העבודה והלימודים. עם תום תקופת הכשרתו בבית זרע שהה זמן-מה בגרעין, בקיבוץ תל-עמל. משם עבר לקיבוץ משמר-זבולון, שנעשה ביתו-משקו.
היה חקלאי בכל רמ"ח אבריו, אהב את עבודתו ברפת. מה רבה היתה גאוותו ואהבתו, בלכתו מרפת לרפת, בהסבירו את תולדותיה של כל פרה ופרה. התקשר לילדי המשק ואליהם שלח ברכותיו במכתביו מהחזית. היה בין ראשוני המתנדבים לפלמ"ח ועשה בו כשנתים עם ההכשרה המגויסת במעוז-חיים.
בפרוץ מלחמת-השחרור השתתף בקרבות רבים, בבית-שאן ובטירת-צבי, בצנדלה ובזרעין, במשמר-העמק וסביבתה, עד אשר הועבר לגליל ושם השתתף בקרבות על גבעת-נפוליון. ידוע היה כ"אריה המקלען". שימש נשק הפלוגה ואכן ידע לשמור על הנשק.
נפל חלל בקרב על מלכיה ביום ו' באייר תש"ח (15 במאי 1948) בהגינו על חבריו הנסוגים מפלוגה ד' של הגדוד הראשון. בהסתערות האויב לפני הצהרים קבל צרור בראשו ונהרג במקום.
ביום כ' באייר תש"ח (29.5.1948) הובא למנוחת עולמים בבית הקברות במעוז-חיים. זכרו הועלה בחוברת "לאצי ואריה" שהוציא קיבוץ משמר-זבולון.

אלבום תמונות